אודותי

תמיר אשמן, מטפל ומרצה
מוזמנים ליצור איתי קשר

Success! Message received.

נולדתי ברחובות ב 1970, מאז שאני זוכר את עצמי היקום והקיום ריתקו את תודעתי, הטבע, הגוף, היחסים, היצירתיות משכו אותי למסעות מגוונים במורכבותם. דבר הוביל לדבר.

 

בשנת 1992, התחלתי לעבוד ולטפל בילדים בפנימיית בית הנוער שבתל אביב. העבודה בפנימייה לימדה אותי רבות על חשיבותו הקיומית של הביטוי רגשי ועל הערך ביצירת דיאלוג אמיתי בין בני אדם. 

באופן טבעי, העבודה בפנימייה הובילה אותי ללמודי התואר הראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. ובהמשך המשכתי לתכנית הדו-שנתית למנחי קבוצות, ולאחר מכן סיימתי את למודי התואר השני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב.

תחום הטיפול הקבוצתי ריתק אותי, בעיקר ההתמקדות בשפת היחסים המתקיימת בין בני אדם. בשנת 1996, פתחתי קבוצה לגברים המתנהגים באלימות במשפחה במרכז גליקמן  בת"א, קבוצה שאני  מטפל בה גם היום. השנים הרבות שאני מטפל בקבוצה זו חיברו אותי לנרטיבים העמוקים של הכאב האילם של רבים מהגברים המתקיימים בחברה הישראלית, כאב שאינו מקבל תוקף ראוי והכרה חברתית בריאה. בעשר שנים האחרונות אני מתעד עשייה זו בפרסום מאמרים באינטרנט המציגים את הלמידה והתהליך שלי בתחום.

בשנת 1999 הופיעה לי בחלום של שנת צהרים צורה גאומטרית תלת ממדית, שפתחה בפני את השערים לעולם הגאומטריה, והובילה אותי ל13 שנות מחקר עצמאי ולפיתוח מודל גאומטרי חדש (ניתן ללמוד על כך יותר באתר octafold.com)

בשנת 2003 עברתי ממרכז תל אביב הגועשת, לאזור השקט של פארק הירקון. בתקופה זו העמקתי את החיבור שלי עם הגוף בזכות הטאי-צ'י , שהבהיר לי את חשיבותה של ההקשבה לגוף. בתקופה זו גם יצאתי לויפסאנה הראשונה שארכה אחד עשר יום. הייתה זו  חוויה מטלטלת דעת ולב. או במילים פשוטות - המפגש המעשי עם הבודיהזם הקלאסי כפי שמלמד אותו בענווה ובחמלה גוונקא, סחפו אותי לחוויה עמוקה המלווה אותי עד היום.   

באותו ירקון, כוחה הקסום והאוהב של המקריות יפגיש אותי עם מאיה, מטפלת ומורת גוף יוצאת דופן.  וביחד נולדו לנו שלושה ילדים ואינספור חוויות חיים...  (מי שרוצה להעמיק בעשיה הטיפולית של מאיה מוזמן להכנס גם לאתר שלה mayapilates.co.il)

 כיום אני חבר סגל בתכנית הדו שנתית למנחי קבוצות באוניברסיטת תל אביב ובמקביל מנהל יחד עם דר' אורן גור את התוכנית השנתית ללימודי גברים, 'להיות גבר להיות אבא'. מרצה/מנחה במסלולים לתואר שני וראשון בעבודה סוציאלית, מרצה בסמינר הקיבוצים ובבית הספר המרכזי לעובדים סוציאליים, מטפל בגברים במרכז גליקמן בת"א, בעל קליניקה לטיפול ביחסים ומנחה סדנאות ליחסים בינ-אישיים ( עם מיכל פארן) בתיכון עירוני ד' בת"א.