המרכז הטיפולי

אנחנו תמיר אשמן ומאיה בן יעקב, זוג בחיים והורים של הגר הלל ואיתמר, לומדים וחוקרים את עולם הגוף והנפש ביחד ולחוד. הקמנו קליניקה משולבת בתל אביב, שיש בה חדר לשיחות וחדר לעבודת גוף, כדי שהמטופלים שלנו יוכלו לקבל מענה מקיף ומוחזק משני הכיוונים.

אנחנו עובדים עם צוות מטפלים ומטפלות, עובדים סוציאליים בהכשרתם , שמחזיקים ביחד איתנו את הקליניקה, ודוברים את השפה הטיפולית בה אנחנו מאמינים

מאיה בן יעקב

עוסקת בתנועה-שיקומית ותנועה-מודעת מזה עשרים שנה, במהלך שנים אלו מאיה פיתחה שפת הבנה ייחודית לגוף האנטומי מתוך הקשבה מדויקת לתנועותיו ולגבולותיו תוך יצירת החיבור ומגע רציף עם הנפש . לגישה זו היא קוראת 'אוריינטציה גופנית' ו'פילאטיס-תרפיה' ואותה היא מלמדת בקורסים וסדנאות לאנשי טיפול ותנועה.


בסטודיו שלה היא מלווה תהליכי שיקום תנועתי והתפתחות רגשית, בדגש על התמודדות עם התקפי זעם , טראומה והתפתחות אישית.

למי שרוצה ללמוד עוד על דרך העבודה של מאיה

תמיר אשמן

עוסק בטיפול פרטני וקבוצתי למעלה מעשרים שנה. תמיר מרצה מבוקש ומנחה סדנאות וותיק , את הטכניקות לשיפור היחסים שלנו עם העולם הרגשי שיצר, הוא מלמד גם במוסדות להשכלה גבוהה ביניהם אוניברסיטת תל אביב וסמינר הקיבוצים, ובקליניקה הפרטית.

המטפלים בקליניקה

רעי שחם

שמי רעי שחם ואני עובד סוציאלי קליני (m.s.w), בעל תואר שני במסלול טיפול בטראומה.     


אני מטפל פרטני בנשים, גברים, נוער ומנחה קבוצות.  

קרא עוד

עומר חנקין

שמי עמר חנקין, אני עובד סוציאלי קליני  מטפל בגברים, נשים ובני נוער ועוסק בהנחיית קבוצות. מוסמך לתואר שני בעבודה סוציאלית, במסלול הקליני לטיפול בלחץ וטראומה, אוניברסיטת תל אביב.

 

בתחילת דרכי המקצועית ליוויתי בני נוער שהוצאו מביתם והתמודדו עם דרות רחוב, פגיעות מיניות ומעורבות בזנות. בשנים האחרונות התמקדתי בתחום האלימות במשפחה וכיום אני מטפל בגברים ונשים הנוהגים באלימות ונפגעים ממנה. לצד העבודה במרכז הטיפולי של תמיר אשמן אני ממשיך בעבודתי בקהילה ומטפל בגברים ובנשים במרכז האזורי לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בנתניה.

 

אחד השיעורים המרכזיים עבורי בתחום האלימות היה כי כל אדם הנוהג באלימות אינו אלים מיסודו, אלא נוקט בדרך התמודדות הרסנית אשר גורמת לו וליקיריו סבל רב. אני מאמין שבעזרת המרחב הנכון, בו אדם מרגיש בטוח ומובן, ניתן להמיר את ההתנהגות האלימה להתנהגויות מיטיבות ומקרבות יותר, ולהביא לשינוי משמעותי.

כיום אני מבין שאלימות הינה בעצם אילמות. הנוהגים באלימות מתארים בפניי לא פעם כיצד נותרו ללא מילים, מנותקים מרגשותיהם ומתקשים להתחבר לפגיעותם במרדף מעייף אחרי צדק ושליטה. האלימות מופנית פנימה והחוצה ומסבה נזק נפשי ופיזי משמעותי לנוהגים בה וליקיריהם ומעוררת רגשות קשים כגון אשמה, בושה, חוסר אונים ועוד. על מנת לטפל ולהפסיק את הפגיעה ראשית על האדם להכיר בה ולבחור להפסיקה.

 

בטיפול, ראשית נכיר בפגיעה באחרים ובעצמינו ונלמד לזהות איך הזעם שבתוכנו מעצב את מחשבותינו, רגשותינו והתנהגותנו. נכיר את סוגי התוקפנות השונים ונלמד באילו סוגים אנו משתמשים ברגעי קושי ומשבר ואיך אלה משרתים אותנו. לצד זאת נסגל לעצמינו כלים להתמודדות אלטרנטיבית, ובכך נעבור מהתנהגות פוגענית רווית כאב וזעם לתקשורת יעילה מקרבת ומשוחררת .

תהליך הטיפול אינו מתרחש ברגע, אך גם לא בהכרח חייב להמשך שנים ארוכות. הוא מתרחש בקשר שבין שני אנשים, המבוסס על אמון הדדי, פתיחות, כנות, אומץ ובחירה להיחשף להתבונן פנימה.

 

אנחנו מזמינים אותך להתקשר אלינו או לשלוח וואטסאפ

לטלפון  0515900657

לפרטים נוספים לגבי הקורס איך לכעוס נכון נא ליצור קשר עם

איתי לינדר

0546738243 

אפשר גם בוואטסאפ

  • Tamir Ashman

כל הזכויות שמורות לתמיר אשמן 2017